Yedek Parça

Yedek Parça

Yedek Parça

Kombi Servisi olarak tüm kombi cihazlarınızın yedek parça teminini yapmaktayız.

Kombiler bireysel kullanımda ısınma ihtiyacımızı karşılamaktadır. Kombi genleşme tankı, prosestad, baca, ısı sensörleri, eşanjör, sirkülasyon pompası, fan motoru, termostat, kontrol panosu, elektronik ana kart, brülör, gaz valfi gibi birçok parçanın bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Kombi parçaları ve bu parçaların görevlerini biliyor musunuz?

Kombi Devir daim Pompası, Kombi Sirkülasyon Pompası

Kombi devir daim pompası nedir? Sirkülasyon pompası ne işe yarar? Devir daim pompası arızası nasıl anlaşılır? Devir daim pompası arızalanırsa kombide ne gibi sorun olur?

Kombi kış konumunda çalıştırılınca ilk önce sirkülasyon pompası devreye girer. Devir daim pompası kombinin kış konumunda kalorifer devresinin çalışması için hayati öneme sahip parçaların başında gelir. Isıtma sitemleri için devirdaim pompası sistemin kalbi diyebiliriz. Sirkülasyon pompaları kalorifer devresi ısıtma sistemlerinde adından da anlaşıldığı üzere sıcak su sirkülasyonunda yani ısınan suyun kalorifer peteklerine tranferini sağlamaktadır. Kombi pompaları kolay arıza yapmamasına rağmen bozulduğu taktirde kalorifer devresi ısısını yükselterek cihazın arızaya geçmesine sebep olabilir. Pompa tamiri mümkün olmadığında arızalanan pompanın yerine yenisi takılarak kombi kalorifer devresinde çalışmaya devam eder.

Kombi Fan Motoru

Kombi Fan Motoru ve Görevi

Fan motorunun görevi kombi brülöründe yanma gerçekleştikten sonra atık gazın tahliyesini ve yanma odasına temiz oksijenin girmesi görevini yapmaktadır.

Kombi Fan Motoru Arızası

Fan arızalandığında atık gaz tahliyesi sağlıklı olmadığından kombi yanma işlemini sağlıklı gerçekleştiremez.

Kombi Fan Motoru Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombi fan motoru genel olarak düzenli bakım yapılmadığında arıza yapar. Kombi içine dışarıdan gelen temiz hava ile beraber toz, toprak fan motoruna yapışır. Zamanla bu kirler kombi fan motorunun balans yaparak sesli çalışmasına sebep olur. Bu sesli çalışma dikkate alınıp bakım için servis çağrılmalı. 

Kombi Fan Motorunun Tamiri Mümkün Mü?

Fan tamiri mümkün kombi fan motoru arızalanmışsa eğer tamiri yapılıp eskisi gibi sağlıklı çalışmaya devam eder. Fan motorunun bobin kısmı yanmışsa tamiri mümkün değil. Yeni fan motoru takılması gerekir.


whatsapp